Комунални редари ги опоменуваа скопјани да фрлаат отпадоци во кантите

920

Комунални инспектори денеска го Градскиот парк ги опоменуваа граѓаните да ги фрлаат отпадоците во кантите за ѓубре.

Активноста беше во рамки на викенд-акцијата за чистење на Градскиот парк во која биле вклучени екипите на јавните претпријатија Комунална хигиена и Паркови и зеленило.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
loading...