Дигиталниот саем два дена ќе го затвори и пренасочи сообраќајот на „Осми Септември“, „Илинден“

800

Поради “Дигиталниот самит на земјите од западен Балкан“ кој на утре и задутре ќе се одржува во Скопје во хотелот “Александар Палас“ како и во ВИП Арена (сала “Борис Трајковски“), утре од 15 часот до 19 април до15.30 часот СВР Скопје ќе воспостави посебен сообраќаен режим за сообраќајниците околу овие објекти.

-Со посебниот режим ќе бидат затворени и пренасочени за сообраќај улиците „Јадранска магистрала“, „Скупи“, делови од булеварите „Осми Септември“, „Илинден“, како и другите сервисни улици коишто гравитираат кон двата објекта (ВИП Арената и хотелот “Александар Палас“). Посебен сообраќаен режим е предвиден и за обиколницата на автопатот до Скопскиот аеродром – велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
loading...