• 06 декември 2016
  • Вести денес: 134
КОЛУМНИ
Плусинфо12:40 14 ноември 2016 ● Прочитано 2139

Одлична монтажа преземена од ФБ профилот на Ѓоко Парго. Наликува на вистинска инсталација.

Тажната судбина на рудар од Македонска Каменица. Куферот е „мејд ин Итали“.

Сурова слика на нашата реалност: 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Ременски: Груевски нема уште еднаш да одлучува кое дете ќе јаде, кое не

Го враќаме пензионирањето според стаж, воведуваме социјална пензија, рече Ременски.

Тачи: Албанците неправедно западнаа во долгови кои изнесуваат 1,7 милијарди долари

Лидерот на ДПА, на вечерашниот митинг во Гостивар, изјави дека владејачката ДУИ воопшто не се грижела за интересите на Албанците.

А1он: ВМРО-ДПМНЕ најбезобразно краде видео материјали, кои се во наша сопственост

Освен што без никаква дозвола ги користи материјалите, партијата го има замаглено логото на А1он, со цел да не се види чиј видео материјал користат.

Заев: Јавниот обвинител ќе се бира на предлог на опозицијата

За да се ограничи власта и тактизирањето на политичарите со носењето одлуки и реформи, Заев најави и дека ќе го ограничи мандатот на премиерот на макс

ДИК: Имаме целосна контрола врз изборениот процес, а особено врз печатењето на ливчињата

Изборната комисија ги демантира информациите за наводно печатење на 80.000 пробни гласачки ливчиња.

КОЛУМНИ
НАЈЧИТАНИ