Последна промена пред 9 часа | Четврток 24 Април 2014 | 0 0

Игор Ефтимовски, државен првак по историја

  • Објавено: 13.05.2013 16:03
  • Прочитано: 808
  • Печати

Игор Ефтимовски од средното училиште „Цар Самоил“ од Ресен освои прво место на државниот натпревар по историја за средните училишта, што во саботата се одржа во неговиот роден град.

На натпреварот во организација на Здружението на историчари, учествуваа 85 средношколци од Македонија. 

Како награда за освоеното прво место на Ефтимовски, претседателката на Здружението на историчари на Република Македонија, проф. д-р Наташа Котлар-Трајкова, му додели бројни дела со историска содржина и други бројни признанија и дипломи, а СОУ „Цар Самоил“ доби нова историска карта од Првата и Втората Балканска војна.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без дозвола од редакцијата на Плусинфо

 

 

/style/images/posledni.jpg

Последни коментари (вкупно: 0)

Прочитај ги сите коментари:

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>

http://images.plusinfo.mk/izvori/plusinfo.jpg
info,donka.jpg
Чија е оваа програма?
Донка Барџиева Трајковска
23.04.2014
Gero profil picture.jpg
Заев, само храбро!
Бранко Героски
23.04.2014
повеќе колумни>>