Последна промена пред 7 часа | Среда 16 Април 2014 | 0 0

Бриф: СДСМ на избори само со нови министри за внатрешни, за правда и за финансии

  • Објавено: 08.01.2013 23:32
  • Прочитано: 5918
  • Печати

На Централниот Одбор на СДСМ, каде партијата гради стратегија за тоа дали ќе учествува на претстојните локални избори, не станувало збор за барање за формирање техничка влада, тврди порталот Бриф.

Според нивните информации, едно од главните барања е одржување истовремено на локални и предвремени парламентарни избори. Еден од условите под кои СДСМ е подготвена да излезе на избори е за први луѓе на министертвата за внатрешни работи, финансии и министерството за правда, да се постават луѓе прифатливи за опозицијата и за власта - пишува порталот.

Ќе се бара нов директор на МРТВ, кој ќе ја има довербата и од власта и од опозицијата. 

Централниот одбор на СДСМ е сеуште во тек.

/style/images/posledni.jpg

Последни коментари (вкупно: 0)

Прочитај ги сите коментари:

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>